LT EN
Dalintis Facebook'e

Apie mus

RAMUNĖ ČIČIRKAITĖ  mokslo darbuotoja, hum. m. dr.ramune.cicirkaite@sociolingvistika.lt

EGLĖ JANKAUSKAITĖ Doktorantėegleej@gmail.com

LAIMA NEVINSKAITĖ Vyresn. m. darbuotoja, hum. m. dr.laima@sociolingvistika.lt
JOGILĖ TERESA RAMONAITĖ Mokslo darbuotoja, hum. m. dr.jogileteresa@sociolingvistika.lt

GIEDRIUS TAMAŠEVIČIUS Hum. m. dr.giedrius.tamasevicius@sociolingvistika.lt
daina urbonaitė Doktorantėdaina.urbonaite@gmail.com
LORETA VAICEKAUSKIENĖ Vyresn. m. darbuotoja, prof., hum. m. dr.loreta.vaicekauskiene@sociolingvistika.lt
INGA VYŠNIAUSKIENĖ Jaunesnioji m. darbuotoja, doktorantė
inga.vysniauskiene@sociolingvistika.lt

VUK VUKOTIČ Mokslo darbuotojas, hum. m. dr.
vuk.vukotic@sociolingvistika.lt
Mintis sukurti šią svetainę kilo Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos skyriuje. Pirmiausia todėl, kad Lietuvoje labai trūksta mokslinių tyrimų sklaidos apskritai, o antra – todėl, kad sociolingvistiniai tyrimai yra įdomūs platesnei nei vien specialistų auditorijai. Tai akivaizdu iš viešojo diskurso, diskusijų, tūkstančių metakalbinių komentarų viešojoje erdvėje. Lietuvos kalbinė bendruomenė niekuo nesiskiria nuo kitų – kalba yra labai svarbi mūsų individualiosios, socialinės, valstybės tapatybės dalis. Vis dėlto vyraujantis tonas Lietuvoje kiek specifinis – daugiau susitelkiama į kalbos grėsmes, siaurai suvokiamą taisyklingą bendrinę kalbą ir jos taisymus, mažai dėmesio skiriama kalbos variantiškumui ir kaitai.

Mes manome, kad reikia skatinti supratimą, kas yra kalba ir kaip ji funkcionuoja šiuolaikinėje visuomenėje. Tyrimai rodo, kad to labai trūksta.

Pagrindinis svetainės rengėjas yra tas pats Sociolingvistikos skyrius, tačiau taip pat skelbiame savo kolegų, projektų partnerių, įdomiai, problemiškai rašančių autorių tekstus sociolingvistikos temomis. Svetainė susideda iš įvairių skyrių – vieni labiau skirti mokslininkams, kiti – mokiniams ir sociolingvistikos temas dėstantiems mokytojams, bet apskritai kviečiame čia naršyti visus, kuriems įdomu, kokia yra ir kaip keičiasi šiuolaikinė lietuvių kalba.

Svetainės idėjos autorės ir sudarytojos – Loreta Vaicekauskienė (red.) ir Skaistė Aleksandravičiūtė. Dizainas – Liudo Parulskio.