LT EN
Dalintis Facebook'e

Lietuvių kalbos idealai

Ką apie diskusiją parašė moksleiviai

Diskusija buvo labai maloni, smagi, nebuvo nejauku, buvo gera laisvai išsakyti savo nuomonę. (Greta, Marijampolė)

Manau, kad ši diskusija buvo vertinga ne tik jums, bet ir mums patiems. Buvo įdomu ir smagu aptarinėti. (Gabrielė, Marijampolė)

Diskusija patiko, labai naudinga. Pagalvojau apie tai, apie ką net nesusimąstydavau. Tegul dažniau vyksta tokios diskusijos. :) (Aušra, Marijampolė)

Šią mūsų buvusią diskusiją, manau, atsiminsiu dar ilgai. Tokios temos, kaip apie bendrinę kalbą, tarmes, sostinės ir jaunimo kalbas, jų paplitimą, populiarumą, pliusus ir minusus, dar nebuvo gvildentos. Labai smagi buvo pati diskusijos pradžia, kai mus vaišinote ir sukūrėte jaukią atmosferą. Gera pradžia - pusė darbo. O paskui jau jungėmės į diskusiją.<...> Patiko tai, kaip jūs vystėte diskusiją, vis užduodavote gerų klausimų apmąstymams, dėmesingai išklausėte kiekvieno išsakytą nuomonę ir stengėtės ją dar labiau išplėtoti, manau, tai labai svarbus aspektas diskusijoje. (vardas nepateiktas, Marijampolė)

<...>Buvo smagu ir keista iš šono pasiklausyti jūsų įrašų, kaip kalba šiuolaikinis jaunimas. Net kilo klausimas, negi ir mes taip šnekame, su visokiais žargonais ar užsienietiškais naujadarais? (vardas nepateiktas, Marijampolė)

Diskusija buvo tiesiog nuostabi, išliko daug malonių įspūdžių. Vienas geriausių šios diskusijos dalykų buvo tai, kad su mumis bendravote draugiškai ir stengėtės bendrauti kaip su sau lygiais žmonėmis. Mano manymu, pats svarbiausias dalykas tokiose diskusijose yra ryšys tarp dalyvių ir diskusiją vedančio asmens. Šią diskusiją vertinu kaip tikrai pavykusią, vis dėlto sužinojau daug įdomių dalykų. ;) (Deividas, Klaipėda)

Prieš diskusiją buvau nusiteikus, jog tai bus vienas iš tų eilinių, stereotipinių pokalbių. Tačiau supratau, kad stipriai suklydau. Man labai patiko, kad norėjote sužinoti mūsų nuomonę. Taip pat žodžių dėliones, tačiau jų buvo netgi per daug, o kas per daug tas pradeda įkyrėti. Bet vis dėlto esu patenkinta, nes ši diskusija padėjo suvokti esminius skirtumus tarp bendrinės, tarmiškos ir jaunimo kalbos (siūlyčiau panaikinti vilniečių kalbą, ar kaip ten, tiksliai neprisimenu, nes apie ją sunku ką nors pasakyti). (Kristina, Klaipėda)

Kas dėl pačių klausimų ir aptariamų temų - kai kurios buvo šiek tiek keistos, nes kai kurių porūšių mes nelabai pažįstame ir nelabai juos išskiriame. Pavyzdžiui, mūsų, Telšių regione, jaunimo kalba ir yra žemaitiška kalba, žinoma, šiek tiek pritaikyta jaunimo poreikiams. Taigi, dėl šios priežasties mes nelabai kai kuriais atvejais ir turėjome, ką pasakyti. Šiaip, visumoje, man ši popietė, praleista diskutuojant apie mūsų gimtąją kalbą, labai patiko. ;) (Dovilė, Telšiai)

Tiek bendrinė, tiek tarmiška lietuvių kalba yra gerai, tik reikia žinoti, kur kurią vartoti! Sėkmės! :) (Džordana, Šiauliai)

Ši diskusija man patiko, buvo įdomu ir aktualu ir man, ir draugams. (Martyna, Panevėžys)

Diskusija man patiko, buvo įdomu pažiūrėti vaizdinę medžiagą ir atlikti pateiktas užduotis. (vardas nenurodytas, Panevėžys)

Diskusija labai sudomino. Įdomi kalbėti ir diskutuoti apie kalbą, kuria kalbame. (Miglė, Utena)

Diskusija buvo įdomi. Supratau, ką kiti mano apie kalbą. (vardas nenurodytas, Utena)

Galėtų būti įvairesnės užduotys. (Giedrė, Alytus)

Niekad nesu aptarinėjęs kalbos, todėl buvo pačiam įdomu sužinoti, ką mano kiti bei pats aš. Diskusija buvo įdomi ir informatyvi. (Rokas, Alytus)

Man ši diskusija patiko, nes joje galima buvo kalbėti su savo bendraamžiais apie savo kalbą ir jos vartojimą. (Eliziejus, Alytus)

Diskusija buvo įdomi, patiko išgristi bendraamžių mintis apie lietuvių kalbą, jos vartoseną. (vardas nenurodytas, Alytus)

Viskas patiko, įdomios temos. Lavina kalbėjimą, laisvą kalbėjimą, kalbos taisyklingumą. Ačiū už puikiai praleistą laiką. Norėčiau sužinoti rezultatus. (Povilas, Alytus)

Mokinių atsiliepimai Mokinių atsiliepimai Mokinių atsiliepimai Mokinių atsiliepimai Mokinių atsiliepimai Mokinių atsiliepimai Mokinių atsiliepimai Mokinių atsiliepimai Mokinių atsiliepimai