LT EN
Dalintis Facebook'e

Projektai

Lietuvių kalba: idealai, ideologijos ir tapatybės lūžiai

Kalbos standartizavimas, bendrinės kalbos, tarmių ir kitų socialinių kalbos atmainų vertinimai, kalbos vaidmens suvokimas yra neatsiejami nuo visuomenės raidos ir viešosios erdvės pokyčių. Projektu norima ištirti, su kokia socialine tapatybe šiandieninėje postmodernioje Lietuvos visuomenėje asocijuojami skirtingi kalbos akcentai, kaip kito lietuvių kalbos ideologijos ir sakytinės žiniasklaidos kalba nuo sovietmečio iki dabar. Taip pat siekiama suteikti mokslinį pagrindą viešosioms diskusijoms apie lietuvių kalbą, veikti kalbos politikos nuostatas.

Projektą sudaro keturios dalys:
9 Lietuvos regionų mokyklose atlikti kalbos nuostatų eksperimentai ir filmuotos mokinių grupių diskusijos apie kalbos įvairovę, retrospektyvus TV ir radijo kalbos tyrimas ir istorinis lietuvių kalbos priežiūros aparato bei standartizavimo ideologijų tyrimas.
Projektą remia Lietuvos mokslo taryba.

Būkite mūsų savanoriais

Duomenų bankas Laurynas, Seimo rūmai, Vilnius
Viskas, ką mes sakom ar rašom, yra mūsų kūryba. Ir apskritai reikia pasitikėti vieni kitais ir palikti kalbos kultūrą vidinės kultūros mechanizmams reguliuoti. Kodėl taip nepasitikima?  Algis Ramanauskas